Bíró Eszter
American Corner országismereti előadás

2023. 11. 29

A mai napon a veszprémi American Corner két munkatársa, Emmy Todd Fulbright-ösztöndíjas vendégelőadó és Falussy Boglárka, a központ vezetője tartott iskolánkban j ó hangulatú angolnyelvű országismereti előadásokat. A tartalmas programokon gimnáziumunk valamennyi diákja évfolyamonként vett részt. Kilencedikes diákjaink Washington DC és New York nevezetességeivel ismerkedhettek meg a kvízes kérdéseket is magába foglaló prezentáció során. A 10. évfolyamosaink Amerika déli területeinek, elsősorban Dél-Karolina kultúrájába és gasztronómiájába nyertek bepillantást, míg a 11. és 12. évfolyamos diákjaink az amerikai egyetemi életről és Közép-Nyugat Amerikáról (Midwest) kaptak átfogó képet. Nagy élmény volt élőben hallgatni az előadók lendületes, amerikai angol beszédét, ahol nem egyszerűen új ismereteket kaptunk, hanem a diákok feltehették személyes kérdéseiket is az előadóknak illetve tájékozódhattak az aktuális amerikai középiskolai és egyetemi ösztöndíjlehetőségekről is.
Biró Eszter