Tarnóczai Géza
Modern készségekben remeklő Batsányisok

2023. 12. 12

A XXI. századi készségeket, kompetenciákat előtérbe helyező 4K versenyt október elején hirdették meg a Finniskola mentorai. A kreativitást, kommunikációt, kooperációt és kritikus gondolkodást igénylő számtalan feladatot iskolánk Aurora névre keresztelt csapata vállalta magára. A négy online forduló során többek között megadott szempontok alapján videót, ppt-t, fényképeket és logót kellett készíteni, mesét írni, rovásírást és titkosírást megfejteni, és bemutatni a mesterséges intelligencia korlátait.
A feladatok megoldásához a többi versenyző csapattal is fel kellett venni a kapcsolatot, mert csak együttműködve lehetett eredményre jutni. Az Aurora sikerrel vette az akadályokat, teljesítményével a verseny döntőjébe jutott, amelyet 2024 januárjában rendeznek meg Budapesten. A csapat tagjai Balogh Alfonzina, Varga Evelin, Szőcze Botond Dominik 12.A és Gatter Katalin Noémi 11.B osztályos tanulók.
Tarnóczai Géza koordináló, felkészítő tanár