Biró Eszter
Fiatal Fordítók versenye

2024. 01. 30

Az Európai Bizottság Juvenes Translatores (Fiatal Fordítók) elnevezésű fordítási különversenyébe január 22-én 7 diákkal kapcsolódott be iskolánk. Az iskolai fordulóban Illés Hunor (11.A), Molnár Laura (11.B), Epres Emma Enikő (11.A), Taschner Rebecca (11.B) Domján Rozina (10.B), Janzsó Levente (10.B) és Páhi Anna (12.B) osztályos diákunk mérte össze nyelvi találékonyságát, ahol egy angolról magyarra történő mesterséges intelligenciáról szóló szöveget kellett lefordítani a versenyzőknek. Az Európai Bizottság versenyének célja a fordítási munka és az idegennyelvtanulás népszerűsítése volt, a különlegessége pedig az, hogy az idei évben csak a 2006-ban született diákok vehettek részt. Az iskolai fordulóban Illés Hunor (11.A) fordítása bizonyult összességében a legjobbnak, de minden résztvevő ügyesen birkózott meg a szövegben megbúvó játékos nyelvi fordulatokkal, melyek magyar nyelvre történő átültetéséhez bizony szükség volt az idegennyelv tudás mellett, a diákok nyelvi leleményességére is. A továbbjutott fordításokat az Európai Bizottság hivatásos fordítói értékelik.
Biró Eszter