Biró Eszter
Juvenes Translatores

2024. 02. 23

A Juvenes Translatores (Fiatal Fordítók) fordítási verseny (angol-magyar) különversenyén 1. helyezést ért el Illés Hunor 11. A osztályos tanulónk (Felkészítő tanára: Tóth Gabriella). A versenyzőknek a mesterséges intelligencia kihívásairól szóló szöveget kellett a lehető legjobb magyarsággal visszaadni, melyeket az EU hivatásos fordítói bírálták el. A zsűri értékelésében kiemelte, hogy Hunor „helyesen értelmezte az angol szövegben elrejtett nehezebb kifejezéseket is, és sikerült magyaros megoldásokat alkalmaznia, ráadásul kiváló helyesírással. Szükség esetén jó érzékkel és kreatívan tért el az eredeti szövegtől (pl. a címben).” Eredményéhez szívből gratulálunk! Biztosak vagyunk abban, hogy gimnáziumunkból még sok tehetséges diákunk ér el hasonló eredményeket.
Biró Eszter