Baksa Veronika
Lázár Ervin irodalmi verseny siker

2024. 03. 25

Iskolánk három tanulója szerepelt idén a Lázár Ervin Országos Anyanyelvi Versenyen, melynek témaköre Radnóti Miklós költői munkássága volt, valamint az intertextualitás, azaz szövegköztiség jelensége.
A Kocsor Renáta Mária (10.B), Németh Boglárka (10.B) és Németh Gréta Borbála (9.A) alkotta Bukolikus triász nevet viselő csapat 7. helyezést ért el a korántsem rendhagyó, több kompetenciaterületet megmozgató versenyen. Az első fordulóra elkészített feladatok között egy ún. Pecha Kucha tartogatott izgalmakat, a döntőn pedig egy élőszóbeli rögtönzési feladat, amelyben számot adtak Radnóti Miklós költészetének ismeretéről, az azonnali szövegalkotó készségükről egy számukra idegen prezentáció rögtönzött „hangalámondásával”, melynek képkockái 20 másodpercenként változnak. A csapat ebben a versenyszámban kiemelkedően jól teljesített, ám a „SzerelMeS vers” és „Memetextus” nevet viselő feladatok megoldásai döntöttek a végső rangsorról. Gratulálok a lányoknak, örülök, hogy a legnehezebb feladatnál is, félelmeiket félretéve, ügyesen helytálltak. Bízom benne, hogy nemcsak „feladatként” élték meg, de élvezték is ezt a különleges vetélkedőt.
Baksa Veronika