Baksa Veronika
A magyar költészet napja 2024

2024. 04. 11

A magyar költészet napját a 9. osztályos tanulók szavalóversenyével és egy zenei produkcióval ünnepeltük idén, a Batsányi János Gimnáziumban. A versmondók Batsányi Jánostól a Serkentő ének című verssel, valamint József Attilától egy általuk szabadon választott költeménnyel készültek.
Verset mondani nemcsak azt jelenti, hogy tisztelgünk a szerzője előtt, de egy általunk választott művel megmutatunk egy darabot magunkból, érzéseinkből, mindabból, amik mi vagyunk, hiszen oka van a választásunknak, annak, hogy egy művel tudunk azonosulni, míg egy másikkal kevésbé. A tiszteletadás, megemlékezés jele a biztos verstudás, a jó választás jele a hiteles átadás, előadás. Mindezt komolyan nehezíti azonban, amikor kétszáz fős publikum előtt kell magunkat megmutatni, hogy látva lássanak. Akik ma vették a bátorságot, hogy az egész iskola előtt megmérettessenek: Bodó Adrián, Csordás Abigél, Piller Zsombor, Sikolya Luca Róza és Tóth Hunor, 9. osztályos tanulók. Gratulálunk nekik!
A program második részében 10. osztályos tanulóink egy meglepetésprodukcióval készültek nekünk. Domján Rozina, Jurschik Gergő, Szabó Marcell elvarázsolták a közönséget. Zenéjüket a teljes átélés és magasfokú professzionalitás jellemezi. Reméljük, hogy sokszor hallhatjuk még őket és másokat is inspirálnak a későbbiekben. Köszönjük az áldozatos munkát felkészítő tanáruknak, Király Eszter tanárnőnek!
Baksa Veronika