Riba Erzyébet
A Kosáry-verseny a végéhez ért

2024. 04. 13

Idén több diákunk is elindult a Kosáry Domokos történelemversenyen. Közülük Muzsi Tamás 9. A osztályos tanuló az országos döntőbe is bejutott, ahol a 13. helyezést érte el. Felkészítő tanára: Riba Erzsébet.
A verseny három fordulóból állt (iskolai, regionális, országos), ahol mindig újabb történelmi korszak tananyagából kellett felkészülni, valamint előzetes feladatokat kellett megoldani. A regionális megmérettetésen 163 tanuló vett részt a kilencedik évfolyamon, akik közül 22 fő jutott a döntőbe, legalább 81%-os teljesítménnyel. A döntő előzetes feladatai közé tartozott a filmkészítés egy levéltári dokumentumról, Rubicon-cikk elemzése. Tamás jól vette az akadályokat, saját bevallása szerint is rengeteg tapasztalatra tett szert.
Gratulálok tanítványunk sikeres szerepléséhez és az elért eredményhez!
Riba Erzsébet