Riba Erszébet
Holokauszt emléknap 80. évforduló

2024. 04. 16

A magyarországi holokauszt áldozatok emléknapján, a 80 évvel ezelőtti eseményekre emlékeztünk a tapolcai Batsányi János Gimnáziumban. A Centropa Alapítványnak köszönhetően a Történetek egy családi albumból című kiállítás anyagát ismerhették meg vendégeink, a tizedik és tizenegyedik évfolyamunk néhány tanulójának tárlatvezetésével.
A kiállítás megnyitója előtt tanulóink ünnepi műsor keretében mutatták be tudásukat. Jurschik Gergő 10. A osztályos tanuló Gerendás Péter-Bródy János: Százéves pályaudvar című dalát adta elő gitárkíséretével. Csák Regina Petra 10. A, Moór Dóra és Nagy Réka Napsugár 11. A osztályos tanulóink fuvolán játszották el Quantz: Aria című szerzeményét. Németh-Bende Szabolcs 11. A osztályos tanuló Lutter Imre: Auschwitz felé – Lily Ebertnek LÉTELEM – versek című költemény részletét.
Riba Erzsébet, gimnáziumunk történelemtanára megidézte a tapolcai zsidóság élettörténetét. Ezt követően Dr. Navracsics Tibor, közigazgatási és területfejlesztési miniszter köszöntötte az emlékező közönséget.
A megemlékezés zárásaként került sor a tanulók tárlatvezetésére.
Szervező, Riba Erzsébet